Księgowość online – Biuro rachunkowe w Szczecinie

Prowadzisz działalność i chcesz skorzystać z pomocy księgowej? Wolisz działać przez internet? Sprawdź czym jest księgowość online! Dowiedz się jak działa i jakie są jej zalety.

Księgowość Online

Czym jest księgowość online?

Księgowość online w dobie internetu staje się jedną z popularniejszych form prowadzenia księgowości. Ze względu na wygodę, szybkość i oszczędność czasu, wielu przedsiębiorców decyduje się na współpracę online. 

Księgowość internetowa to przede wszystkim trzymanie wszelkich dokumentów i faktur w internecie. Dzięki niej przedsiębiorca nie musi dostarczać osobiście papierów do biura rachunkowego, gdyż robi to za pomocą aplikacji lub maila. W ten sposób właściciel ma stały dostęp i kontrolę nad każdym dokumentem. 

Jak działa księgowość online?

Księgowość online działa tak samo jak jej tradycyjna forma. Jedyną różnicą jest fakt, że przedsiębiorca nie dostarcza dokumentów osobiście, a robi to przez internet. 

Księgowość internetowa to zbieranie faktur i dokumentów, nadzorowanie ich i poprawienie przez księgowych w formie online, przy pomocy komputera. Biuro rachunkowe zajmujące się formą online wykonuje taką samą pracę, jak w przypadku tradycyjnej księgowości, jednak skupia się ona na działaniach przez internet. 

Biuro rachunkowe w Szczecinie Aleksandra Adamowska umożliwia klientom dostarczanie dokumentów  poprzez e-mail, Google Drive, Dropbox, OneDrive i inne formy dogodne dla przedsiębiorcy. 

Zalety księgowości online

Księgowość online staje się najpopularniejszą formą prowadzenia dokumentacji. Oto jej zalety:

  • brak konieczności dostarczania dokumentów osobiście do biura rachunkowego
  • oszczędność czasu 
  • wygoda związana z trzymaniem dokumentów w jednym miejscu
  • załatwienie każdej sprawy bez wychodzenia z domu
  • oszczędność pieniędzy – zatrudnienie księgowej na pełen etat jest zdecydowanie droższe niż współpraca online
  • możliwość korzystania z wybranego biura rachunkowego, bez względu na jego położenie

Dla kogo księgowość online?

Księgowość internetowa to idealne rozwiązanie dla osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą. Takie usługi skierowane są do mikro przedsiębiorców i osób fizycznych. 

Zaleca się taką formę księgowości, zwłaszcza gdy firma ma przychody opierające się na dużej ilości dokumentacji z małymi kwotami. Ogólnie e-księgowość pozwala na zaoszczędzenie pieniędzy, a małe biznesy zazwyczaj potrzebują zaoszczędzić na takich usługach.

E-księgowość – Biuro Rachunkowe Aleksandra Adamowska

Księgowość online w biurze rachunkowym w Szczecinie to świetne rozwiązanie dla każdego przedsiębiorcy. E-księgowość to połączenie tradycyjnej księgowości z wszystkimi zaletami zdalnej obsługi klienta. Nasze biuro rachunkowe zapewnia współpracę z klientami z całej Polski i Europy. Wszelkie dokumenty dostarczamy między sobą poprzez e-mail, Google Drive, Dropbox, OneDrive. 

Zapewniamy wygodę i skuteczną pomoc w uzupełnianiu i kontrolowaniu dokumentów firmy. Skup się na biznesie, a księgowość pozostaw nam!